Dezanfeksiyon
Dezanfeksiyon

Dezenfeksiyon hizmeti firmamız tarafından 3 farklı yöntemle uygulanmaktadır:

1. Spreyli Uygulama: Bu uygulamada yer ve yüzeyle spreyleme sureti ile cansız ortamlarda eşyalar veya aletler üzerinde uygulanan bir işlemdir. Antisepsi canlı yüzeyler üzerindeki patojenlerin yok edilmesi gerekmektedir. Standart hijyen koşullarında sürdürülmesi gerekir.

2. Dumanlama yöntemi: Bu sistemle Küf, maya, bakteri ve virüse karşı dumanlama yolu uygulanır buda gıda üretim alanlarında gerek imalat makinaları ve kıyı köşelerin tamamına en iyi nüfuz eden yöntemdir. Kullanılan dezenfektanlar; İnfeksiyon riski oluşturan patojen organizmaları ortadan kaldırılmasında kullanılan anti mikrobiyal ajanlardır.

3. Fiziksel yöntemler: Isı kaynar suda aletleri batırarak Dezenfeksiyon sağlanabilir kaynama ısısına dayanıksız malzemeler için daha düşük derecelerde termal dezenfeksiyon mümkündür. 80 derecede 10 dakika beklemesi lazımdır 90 derecede ise 1 dakikada diğer özelliği süzmedir sıvı ve gazlardan partikül ve organizmaları uzaklaştırmak için kullanılan bir yöntemdir. Daha çok hava teknolojileriyle ve gaz oksijen üretiminde kullanılır.